יאיר גילוני
יאיר גילוני

הזעה בבית השחי: היתרונות של מכשיר ה miraDry לעומת טיפולי הבוטוקס

לפני שמכשיר ה miraDry הגיע לשוק האסתטיקה הרפואית, טיפול נגד הזעה בבית השחי היה נעשה בדרך כלל באמצעות הזרקת בוטוקס לאזור בית השחי. האפקט שהזרקת בוטוקס עושה לעור, הוא שיתוק בלוטות הזיעה.  האפקט של הזרקת הבוטוקס הינו הפסקת ההזעה בבית השחי לתקופה של כחצי שנה. יחד עם זאת, עלות הטיפול בבוטוקס הינה כ 5,000 ש"ח. הואיל והפתרון הוא זמני ומחירו יקר, ניתן להסיק בצורה פשוטה כי אין זה טיפול משתלם, במיוחד במידה ורוצים לשמור על אורח חיים שלא כולל כתמי הזעה בחולצה. המשך טיפולים בבוטוקס, משמע הוצאה שנתית של כ 10,000 אלף ש"ח – כל שנה.

 

הבשורה המשמחת, היא שטיפול בבוטוקס הוא לא הטיפול היחיד בשוק האסתטיקה. ניתן למצוא היום מספר אלטרנטיבות של טיפול לבעיית הזיעה, אחת מהן היא מכשיר ה miraDry, המציע פתרון קבוע לבעיית ההזעה בטיפול אחד. היתרון הנוסף הוא המחיר. שני טיפולי בוטוקס בשנה מסתכמים במחיר הגבוה מטיפול בודד ב-miraDry. במכשיר ה miraDry לעתים יש צורך בטיפול נוסף משלים (בתשלום) בהתאם לצורכי המטופל. מנגד, הטיפול הנו לצמיתות, לעומת הבוטוקס עליו חוזרים אחת לחצי שנה.

 

טיפול נגד הזעה בבית השחי באמצעות מכשיר ה miraDry, אינו כרוך בסכנה כלשהי והוא מתאים גם למטופלים הסובלים מהזעת יתר (היפרהידרוזיס), תופעה שבד"כ מתבטאת בהזעה באזורי בית השחי וכפות הידיים. הפתרון לכך ברוב הפעמים, הוא ניתוח שבו סטטיסטית נרשמות תופעות לוואי בחלק גדול מהמקרים, במיוחד באזורים כמו הגב והפנים. במקרה של  miraDry, לא צריך לעבור ניתוח וב-99.9% מהמקרים אין זיעה מפצה. כל מטופל עובר 'טסט' מיוחד באמצעות יוד לפני הטיפול (כפי שניתן לראות בתמונות), כדי לבחון מהם אזורי ההזעה המרכזיים בבית השחי (הריכוז הגבוה ביותר של בלוטות הזיעה). כל זה על מנת להפוך את הטיפול למדויק וממוקד יותר, ועם תוצאות אופטימליות.