צלוליט
יאיר גילוני
יאיר גילוני

צלוליט זה לא צלוליטיס! מה ההבדל ביניהם?

במיוחד עכשיו, בתקופת החגים, החופשות והאירועים, רבות פונות אלינו לטיפול לצורך העלמת צלוליט. אז למה כשאותן נשים מתקשרות אלינו, הן מבקשות טיפול להעלמת צלוליטיס? הן אולי חושבות שזה אותו דבר, אך מדובר בשני מושגים שנשמעים דומה, אבל שונים בתכלית.

מהו צלוליטיס?

צלוליטס (Cellulitis) הוא מצב רפואי של מחלה, הגורמת בדרך כלל לדלקות ברקמת השומן התת-עוריות של הגוף. כמו כל מחלה, גם הצלוליטיס דורשת מעקב וטיפול רפואי באיזור הנגוע, שבדרך כלל יהיה אפשר לזהותו בגלל אדמומיותו והרגישות שלו למגע. תסמינים נוספים של צלוליטיס הם נפיחות ורגישות באיזור הנגוע. בנוסף הצלוליטיס גורם לחום ותחושת כאב. לעיתים, המחלה מלווה גם בחום, צמרמורות, לחץ דם נמוך, הזעה וכאבי ראש.

טיפול בצלוליט - לפני אחרי

אז מהו צלוליט?

ראשית, צלוליט (Cellulite) הוא בכלל מצב אסתטי וכלל לא מדובר במחלה. לא מדובר במצב דלקתי, אלא רקמה של תאי שומן הנמצאת מתחת לעור, שהתנפחה ומכילה נוזלים עם רעלנים. במצב "בריא", אותם תאי שומן לכודים על ידי סיבי הקולגן וכך הם לא משפיעים חיצונית על העור.


ברגע שהם מתנפחים, הסיבים אינם יכולים עוד להמשיך ללכוד אותן בתוך הרקמה וכך קורה שזה יוצר בליטה וגבשושיות בעור. זה מה שיוצר את המראה הלא-אסתטי, שרובנו מכירים אותו, כצלוליט, אך באופן מוטעה רבים ורבות קוראים לו צלוליטיס.

איך מטפלים בצלוליט?

רבים נוטים לחשוב כי צלוליט היא תופעה שקיימת רק אצל נשים מבוגרות וקשורה גם למבנה הגוף, אלא שההנחה הזאת אינה נכונה. ראשית, 90% מהנשים סובלות או יסבלו מצלוליט בימי חייהן. זה יכול לקרות כבר בשנות העשרה, אצל נערות ונשים מלאות, רזות, גבוהות, נמוכות, עגולות או שטוחות. הצלוליט מופיע בעיקר באזור הישבן והשוקיים, ריכוזי שומן מתחת לעור, הגורמים למראה גלי לא חלק, עם בורות וגבשושיות בעור.

בתהליך השנים, טיפלו בצלוליט במגוון דרכים שונות, אך הטיפול המודרני והמתקדם ביותר הוא באמצעות טכנולוגיית של "גלים" (Coolwaves). במרפאה של המרכז לבריאות העור, בהנהלתו של ד"ר יאיר גילוני, משתמשים בטכנולוגיה זאת בעזרת מכשיר בשם ONDA. המכשיר יוצר גלי חום, המגיעים עד למטפמרטורה של 60 מעלות, החודרים לשכבות העמוקות ונספגים ע"י השומן. כך, תאי השומן נמסים והעור הופך חלק וללא חורים.


בזמן הטיפול העור מתקרר על ידי גוף קירור הנמצא בידית הטיפול, ובכך מגן על העור מכוויות חום. הטיפול במכשיר ONDA נטול כאב, וכל אזור מקבל טיפול של 12-15 דקות, בהתאם למצב העור וגודל האזור. בין טיפול לטיפול יש ממתינים כ-20-30 ימים.