יאיר גילוני
יאיר גילוני

המסת שומן בקירור – הפתרון למתלבטים בין השיטות

לאחרונה נתקלתי במספר שאלות על המסת שומן בקירור מצד נשים וגברים. אחת השאלות התייחסה להמסת שומן באזור הבטן והמותניים, והמסת שומן בקירור בהחלט יכולה לפתור בעיות מסוג זה.

בחורה בגיל 25 פנתה אליי והסבירה כי היא מעוניינת בהמסת שומן בבטן ובמותניים, וכי היא יצרה קשר עם מרפאות רבות, שם הוסברו לה השיטות והתהליכים השונים – מה שגרם לה לבלבול רב. אותה בחורה ביקשה לברר מה עליה לדעת לפני הטיפולים, באיזו שיטה לבחור ורצתה לשמוע עצה רלוונטית.

ייעוץ טוב הוא ייעוץ שיפרוש בפני המטופלת את הטוב והרע, ויהווה מעין גילוי נאות. ראשית, היפטרות משומן מיותר היא בעיה ידועה וארוכת ימים. הטיפול הרדיקלי והטוב ביותר הוא שאיבת שומן, אך מדובר בניתוח לכל דבר על ידי כירורג פלסטי. די ברור כי לשאיבת שומן חסרונות משלה – היא פולשנית ודרוש זמן להתכונן אליה ולהחלים ממנה. ישנם גם טיפולי לייזר או אולטרסאונד חודרניים הממיסים את השומן אשר נשאב לאחר מכן, וגם להליך זה חסרונות, שרצוי לשמוע אותם מהמנתחים.

יאיר גילוני - המסת שומן בקור
יאיר גילוני – המסת שומן בקור (מתוך אתר coolsculpting)

טיפול אחר המבוצע כיום בכל העולם הוא המסת שומן באמצעות קירור האזור המפריע – בטן, מותניים, אגן ועוד. קירור האזור לשלוש מעלות גורם להרס תאי השומן ובצורה הזו נפטרים מהבעיה. כמו שאמרתי, חשוב לציין את הטוב והרע – ואכן טיפול המסת שומן בקירור מיועד לאזורים קטנים ולא לנשים שמנות המעוניינות להשיל קילוגרמים עודפים. כמו כן, לא תמיד נקבל את התוצאה שאנחנו מצפים לקבל, ולכן חשוב לפנות לייעוץ מקדים ולהבין את אופי הטיפול.

לטיפול המסת שומן בקירור יתרון משמעותי – הוא נעשה במרפאה ללא הרדמה, ללא חתכים, ללא תקופת החלמה וללא הגבלות. לאחר הפעולה אין צורך ללבוש מחוך מהודק, וניתן לחזור לחיים הרגילים מיד. אחרי שפרשתי מעט מידע על תחום ההיפטרות מהשומן העודף, על המתעניינת לקבל החלטה ולגשת לייעוץ – שכאמור צריך להכיל את כל שיטות הטיפולים הידועות, יתרונות, חסרונות ומחירים. בהצלחה.

אני ממליץ לצפות בהסבר מפורט על הפרוצדורה והדגמתה:

דילוג לתוכן