יאיר גילוני
יאיר גילוני

על פילינג עמוק ופילינג בינוני לקראת החורף הקרב

'אחרי החגים' כבר כאן: זוהי תקופה של התחדשות, תקופת מעבר בין הקיץ לחורף – וזו, מתברר, התקופה המועדפת על נשים רבות לבצע טיפולי פילינג לפנים. ד"ר יאיר גילוני מבצע שני סוגי טיפולים הנחשבים למוצלחים ביותר כיום: פילינג עמוק ופילינג בינוני.

נשים רבות בוחרות לבצע טיפול פילינג לפנים כדי להתמודד עם סימני הגיל ועם בעיות המופיעות בעור עם השנים, לדוגמא: קמטים, אפקטים שליליים של חשיפה לשמש, פצעים, כתמי פיגמנטציה ועוד. בשורות הבאות נבדוק מה ההבדלים בין שני הטיפולים ונסביר מדוע זוהי התקופה הפופולרית ביותר לעבור אותם.

פילינג עמוק

פילינג עמוק - לפני ואחרי ד"ר יאיר גילוני
פילינג עמוק – לפני ואחרי

הפילינג העמוק מטפל באותן התופעות שציינו כאן, ומהווה במקרים רבים מעין מתיחת פנים ללא ניתוח. במהלך הטיפול שאורך כשעה אחת, החומר הפעיל נמרח על הפנים ומסיר את שכבות העור החיצוניות. כתוצאה מכך, משגשגים תאים חדשים בעור – והציפייה היא להצערת עור הפנים בכ-10 שנים לפחות. לאחר כיממה של השגחה, משוחררות המטופלות למנוחה בבית במשך כשבוע, אז גם מתחדש העור. בתום תקופה זו, העור שיתקבל הוא מעין 'עור חדש' – ללא קמטים וכתמים. העור יהיה גמיש יותר וכך למעשה ייווצר אפקט המתיחה הרצוי. התוצאות צפויות להישמר למשך מספר שנים.

כבר מגיל 30 ניתן לבצע פילינג עמוק, אך רוב הטיפולים מבוצעים בנשים מבוגרות יותר. הטיפול נעשה בתנאי חדר ניתוח ותחת טשטוש, אבל אין צורך בהגעה לבית חולים.

פילינג בינוני בטכנולוגיית TCA

בשיטה זו נעשה גם כן שימוש בכימיקלים לחידוש העור. על עור הפנים נמרחת שכבה של חומצה טריכלורואצטית ותפקידה להסיר את שכבת העור החיצונית. פילינג זה מספק מענה לנזקי השמש, בגוון עור בלתי אחיד, בקמטים קלים ובכתמי פיגמנטציה.

ההבדלים בין שני סוגי הטיפולים

הפילינג הבינוני מועדף בדרך כלל לביצוע טיפול באזורים מוגבלים, למשל באזור העיניים והפה. בפילינג ישנו אפקט הלבנה מסוים, הנחשב חזק יותר בטיפול פילינג עמוק וחלש יותר בפילינג בינוני – כך שלביצוע טיפולים נקודתיים יומלץ פילינג בינוני. כמו כן, בעלות גוון עור כהה, יעדיפו פילינג זה. התקופה הזו נחשבת לעדיפה לביצוע טיפולים אלו, בשל העובדה כי מזג האוויר נוח יחסית ואינו חם כבחודשים יולי-אוגוסט, אך מנגד אינו קר מדי כמו בחודשי החורף.

בכל מקרה – ההמלצה היא להתייעץ עם ד"ר יאיר גילוני באשר לטיפול פילינג עמוק ופילינג בינוני, האזורים שבהם יבוצע הטיפול והשיטה המועדפת.

דילוג לתוכן