יאיר גילוני
יאיר גילוני

פילינג עמוק: מה משך ההחלמה והאם הטיפול מגביל?

טיפול פילינג עמוק הוא טיפול המיועד לנשים המעוניינות בחידוש עור הפנים. הטיפול עצמו נמשך כשעה ובמהלכו נמרח חומר על הפנים, המסיר את השכבות העליונות והחיצוניות של העור, שנפגעו עם השנים. המטופלת נותרת להשגחה בבית החולים ולאחר מכן משוחררת לביתה למשך כשבוע של החלמה.

טיפול זה של פילינג לפנים, בניגוד למתיחת פנים, מחייה את העור מחדש וגורם למרקם העור להשתנות. הכתמים שנמצאים על הפנים פשוט נעלמים והעור הופך לרענן יותר. פילינג עמוק גם גורם למתיחת פנים קטנה, שמכונה "מיני ליפטינג".

faceהטיפול הנפוץ מביא ללא מעט שאלות בקרב מטופלות פוטנציאליות. ריכזתי כמה מהן כאן.

האם אני מועמדת מתאימה לעבור פילינג עמוק?
הטיפול מיועד בדרך כלל לבנות 50 ויותר ולעור שניזוק עם השנים. למשל, עור מלא בקמטים, עור נופל ועור שעליו קיימות צלקות.

מה התוצאות של טיפול פילינג עמוק?
במשך שבוע ההתאוששות ישנה בנייה של העור החדש על הפנים. בשבוע הראשון לא יוצאים החוצה בדרך כלל. תיתכן הרגשה לא נוחה של צריבה, ולשם כך קיימים עזרים שיכולים להקל על התחושה. ניתן להתייעץ בנושא עם הרופא המטפל. בהמשך יש לצפות לתוצאות טובות יותר וסופיות של הטיפול. לאחר שמונה ימים מסתיים הטיפול, הגלד יורד ומתחתיו מקבליו פנים נקיות וצעירות יותר, ללא קמטים וכתמים. אמנם הפנים אדומות, אבל האודם יורד במהלך הזמן וחוזר לצבעו הרגיל.

האם הטיפול יגביל אותי באופן כלשהו?
כן. בשבוע הראשון אין אפשרות להרטיב את הפנים, וכמו שציינתי, נמנעים מיציאה החוצה. הגוף בונה גלד חדש ולכן אסור שהפנים יבואו במגע עם מים. לאחר שמונה ימים יש למרוח קרם לחות לפחות שלוש פעמים ביום, מכיוון שהעור החדש צמא ללחות. כך נגיע לתוצאות המיוחלות מהר יותר. כמו כן, יש צורך במקדם הגנה, כפי שנעשה בכל עור. אפשרי גם להשתמש במייק אפ כדי לטשטש את האודם בעור.

האם חשוב לבצע פילינג עמוק אצל רופא בעל ניסיון בתחום?
כן. רק רופאים מאושרים לבצע את הטיפול, וכאלו שבעלי ביטוח רפואי מתאים. החומרים המשמשים לפילינג עמוק נמכרים אך ורק לרופא מוסמך ואין רשות לאחות או לקוסמטיקאית רפואית להשתמש בו. קוסמטיקאית שטוענת שהיא מבצעת פילינג עמוק – כנראה איננה דוברת אמת. מעבר לכך, פילינג עמוק נעשה בחדר ניתוח והרופא נדרש להציג אסמכתא שהוא מכוסה מבחינה ביטוחית.

דילוג לתוכן