יאיר גילוני
יאיר גילוני

3 שאלות נפוצות לפני טיפול מילוי קמטים

במוקדם או במאוחר, בהשלמה או בחוסר קבלה שלהם, כל אחד מאיתנו יסבול מקמטים באזור הפנים, שהם תוצאה של שבר בעור. חלק מהקמטים עמוקים יותר וחלק פחות, חלק יופיעו בגיל צעיר וחלק יופיעו בגילאים מאוחרים, והדברים משתנים בהתאם לגורמים רבים, בהם: חוסר טיפול בעור, מידת החשיפה לשמש, גנטיקה וכדומה.

מילוי קמטים - פיזור החומר לאחר הזרקת המילוי
מילוי קמטים – פיזור החומר לאחר הזרקת המילוי

כיום ניתן לבצע מילוי קמטים – טיפול שבאמצעותו ניתן במקרים לא מעטים, לטפל בתופעה עד להעלמה כמעט מוחלטת של הקמטים. החומר העיקרי שבו מבוצע הטיפול הוא חומצה היאלורונית (אם כי בחלק מהמקרים יוזרק לעור חומר הרדיאס או חומרים אחרים המתאימים יותר לטיפול). כל החומרים מותאמים למיקום הקמטים ולאופיים. החומרים שציינו הנם זמניים ויישארו בגוף לפחות מספר חודשים.

בהקשר זה של טיפול מילוי קמטים, עולות לא מעט שאלות הקשורות לטיפול, בעיקר מצד נשים. ריכזנו כאן שלוש שאלות שכאלה.

מאיזה גיל אפשר לבצע את הטיפול?

באופן כללי ניתן לבצע מילוי קמטים בכל גיל, אך מטבע הדברים נשים בוגרות יעברו את הטיפול. על אף הניסיון הרב בתחום, קשה להצביע תשובה אחידה וחד משמעית לשאלה זו. זאת מכיוון שכל אישה מאופיינת בעור שונה, גנטיקה אחרת ואורח חיים נבדל. כל אלו, ובמיוחד עישון, עלולים להקדים את גיל הופעת הקמטים. אם ננסה לספק הערכה גסה, הקמטים יחלו לרוב להופיע לקראת שנות ה-40, אך אולי לפני כן ואולי לאחר מכן. ההמלצה היא לעבור את הטיפול אם הקמטים שהופיעו מפריעים מאוד ומביאים לירידה בביטחון העצמי. כמו כן, יש לזכור שככל שהקמט 'צעיר' על העור, כך יהיה קל יותר לטפל בו ולעצור ככל שניתן את הזדקנות העור.

מהן תופעות הלוואי?

טיפול זה נחשב למוצלח מאוד וזאת על סמך ניסיון של שנים. עם זאת, עלולות להופיע תופעות לוואי קלות לאחר מילוי קמטים, שבדרך כלל לא מפריעות לניהול השגרה של המטופלות. בין התופעות הללו, נמצאות אדמומיות באזור הטיפול, מלאות יתר, נפיחות, עקצוץ וכדומה. תופעות אלה נעלמות בתוך כיממה אחת ואינן מפריעות לחזרה לשגרה.

כמה זמן יחזיקו חומרי המילוי הזמניים?

האפקט של חומרי המילוי הזמניים המוזרקים לאזור הקמטים בפנים, יישאר בין 10 ל-18 חודשים. באזור השפתיים (חומרי מילוי אחרים) התקופה קצרה הרבה יותר, אך לא זה ענייננו כאן. מדובר בתקופה ארוכה מספיק שבה אתן יכולות ליהנות ממראה פנים צעיר יותר ומביטחון עצמי גבוה יותר.

דילוג לתוכן