יאיר גילוני
יאיר גילוני

למה חשוב להתייעץ עם רופא לפני טיפולי אסתטיקה רפואית?

כאשר אנחנו מבצעים פרוצדורה רפואית כלשהי בגופנו, בין אם היא שטחית ובין אם היא מורכבת, הציפייה שלנו היא להבין היטב מה מבוצע בגופנו, להבין אם אנחנו זקוקים לפרוצדורה ולדעת מה ההשלכות שלה. בטיפולי רפואה אסתטית הדבר חשוב עוד יותר – עוד לפני ביצוע הטיפול, המטופלים מחפשים אוזן קשבת וכמובן מענה לשאלות נפוצות.

אלא שלא בכל המרפאות (אם מדובר במרפאות) ניתנים הסברים מקיפים על הטיפולים, על המכשור ועל ההשלכות. בחלק מהמקרים אין שיחה עם רופא והתייעצות לפני הטיפולים המבוצעים. אנו במרכז הרפואי לבריאות העור, בראשות ד"ר יאיר גילוני, מזהים את המגמה ולכן אחד העקרונות החשובים במתן שירות למטופלות והמטופלים שלנו, כבר במשך שנים, הוא שיחה מקדימה עם רופא, מתן מידע וייעוץ, משלב ההתלבטות ועד לאחר הטיפול.

המטופלות והמטופלים זקוקים לשקט נפשי

אחת הדוגמאות היא מטופלת שהגיעה לפני מספר שבועות להתייעצות עם ד"ר גילוני לגבי טיפול הצרת היקפים (המסת שומן בקור). עוד לפני כן היא קיבלה ייעוץ ממרפאה אחרת, אך על ידי טכנאית – ללא שיחה עם רופא כלל.

מקרה אחר הוא של גבר הסובל משדיים בולטים והתעניין בטיפול הקטנת חזה באמצעות המסת שומן בקור. הוא הגיע אל המרכז הרפואי לאחר שכבר ביקר במקום אחר, ושם הוצע לו לעבור את הטיפול באופן מיידי, מבלי לקחת בחשבון אם המסת שומן בקור תהיה יעילה או לא. בייעוץ עם ד"ר גילוני, נשלח הגבר לאולטרסאונד כדי לדעת אם אזור החזה שלו מורכב ברובו מרקמת שד או משומן, כדי שהטיפול, אם יבוצע, יהיה יעיל. החשיבות של רופא במקרה זה היא גדולה מאוד!

כמובן שהיתרון של בדיקה וייעוץ על ידי רופא הוא מהותי, במיוחד כשמדובר בטיפולים מקבילים הניתנים גם על ידי קוסמטיקאיות. הקוסמטיקאיות, בכל הנוגע למכשור רפואי, מחזיקות לרוב מכשור שאינו איכותי העלול להוביל לנזקים בקרב המטופלות והמטופלים. בנוסף, אין להן הידע הרפואי שיש לרופא בעל ניסיון והכשרה ספציפית בטיפולים הרלוונטיים.

לסיכום

אין ספק ששיחה עם רופא המעניק ייעוץ מלא לפני הטיפול ומלווה את המטופלות והמטופלים אחריו, היא קריטית, הן בפן הרפואי והן בשביל השקט הנפשי שלכם, כשאתם יודעים שאתם מקבלים את הייעוץ הנכון והמתאים לכם. עקרון נוסף ולא פחות חשוב עליו מקפידים במרכז הרפואי לבריאות העור, הוא ייעוץ מקצועי לפי צורכי המטופל בראש ובראשונה, ולא ביצוע טיפול בכל מחיר

דילוג לתוכן