יאיר גילוני
יאיר גילוני

10 שאלות ותשובות על הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס הינה הליך בעזרתו ניתן להחליק, לטשטש ואף למנוע קמטים עתידיים. מדובר בטכניקה שצוברת בשנים האחרונות פופולאריות רבה ולא בכדי – היא פשוטה ומהירה, ללא הרדמה, אינה אורכת זמן רב וההחלמה ממנה מיידית. לפניכם שאלות נפוצות ותשובותיהן , המכילות כל מה שרציתם לדעת על הזרקת בוטוקס.

 

צפו בדר' גילוני מסביר בקטע וידיאו על הזרקת בוטוקס

מהו בוטוקס וכיצד מבוצעת פעולת ההזרקה שלו?

הבוטוקס הוא שמו המוכר של הרעלן שמופק באופן טבעי מחיידק הבוטולינום, ולמעשה מורכב מתרכובת חלבונים מזוקקת.
ההזרקה שלו נעשית במינון נמוך לעבר אזור השריר ומפחיתה את תנועתו על ידי חסימת התשדורת בינו לבין העצב. כך למעשה, פעולתו של השריר נחלשת, מה שמביא להפחתה בהיווצרות הקמטים. שלא כמו חומרי מילוי קמטים המטשטשים את הקמט, הבוטוקס מטפל באופן ישיר בגורם לקמט.

באילו איזורים נהוג להזריק בוטוקס?

הזרקת בוטוקס באזור המצח, וכן באזור שבין הגבות וזה שסביב העיניים – אילו הם האזורים בהם נפוץ ביותר טיפול זה, בהם הקמטים הבולטים ביותר לעין. אפשרי אף להזריק בוטוקס באזור החלק התחתון של הפנים – אזור האף, השפתיים והסנטר.

מאיזה גיל אפשר להתחיל טיפול בבוטוקס?

מאחר ואצל כל אחד מימיקת הפנים שונה, הגיל ההתחלתי יכול להשתנות מאחד לשני. עם זאת מומלץ להתחיל את הטיפול מוקדם עוד בטרם נוצרים קמטים עמוקים, שכן לבוטוקס אפקט מניעתי בכל הקשור להתפתחות הקמטים.

האם יש אנשים שלא מומלץ להם טיפול זה?

הטיפול אסור על נשים בהיריון, אנשים בעלי מחלות עצביות או בעיות הקשורת לקרישת דם. יש להיוועץ עם הרופא המטפל ולעדכנו בכל הפרטים הרפואיים הרלוונטיים בפגישת הייעוץ.

מי מבצע את הזרקת הבוטוקס?

אך ורק רופא מוסמך יכול לבצע את ההליך, כזה שהינו בעל ניסיון בטיפולי בוטוקס, בעל קליניקה עם תיעוד מסודר ופוליסת ביטוח שבתוקף.

האם הזרקת בוטוקס בטוחה?

בהחלט. מדובר בחומר שמאושר על ידי ה FDA האמריקאי, ה CE
האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי. תופעות הלוואי נדירות עד כמעט לא קיימות,

האם זה כואב?

הזרקת הבוטוקס מתבצעת ללא הרדמה, ומרבית המטופלים חשים אי נוחות קלה בעת ההליך עצמו, אולם לא מדובר בהליך כואב כאשר הוא נעשה באופן הנכון – בעזרת מחט דקה וקצרה. עבור מטופלים רגישים – מוצעת האפשרות להשתמש במשחה לאלחוש כאב.

כמה זמן אורך הטיפול ומתי אפשר לחזור לשגרה?

הטיפול אורך כרבע שעה. אחריו ניתן לחזור ישר לשגרה . בשעות שלאחר הטיפול אין לעשות מסאז' לפנים.

מתי ניתן לראות את תוצאות ההזרקה וכמה זמן השפעתה ניכרת?

לאחר מספר ימים ניתן לראות את השפעת הטיפול, וכמה ימים לאחר מכן התוצאה בשיאה ומחזיקה מעמד בין שלושה לשישה חודשים. לאחר מכן הקמטים חוזרים בהדרגה למצבם ההתחלתי (אולם אין החמרה במצבם), לכן מומלץ לבצע טיפול חוזר אחת לכמה חודשים. ככל שעושים יותר טיפולים החומר משפיע לפרקי זמן ארוכים יותר.

תוצאות הטיפול – האם יש נפיחות ואודם? הפנים יראו קפואות?

לרוב אין נפיחות ואודם ובמידה וכן – אילו חולפים לאחר זמן קצר. כאשר הטיפול נעשה על ידי רופא מיומן שיודע להשתמש במינונים הנכונים ובטכניקה נכונה, הפנים תהיינה בעלות מראה טבעי וכושר ההבעה לא יפגע.

דילוג לתוכן