השתלת שיער סינתטי

כאשר מדברים על השתלות שיער, רוב האנשים חושבים שמדובר בהשתלת שיערות בעזרת שיער מגוף המטופל. במקרה הזה לא מדובר בהשתלה שכולנו מכירים, בה לוקחים קבוצת שיערות מהחלק האחורי של הראש ומשתילים אותן מקדימה.

השתלת שיער סינתטי עובדת בצורה שונה. בנוסף לכך, השיער הסינתטי הוא בעל אישור אירופאי והשיערות מיובאות מאיטליה. מדובר בהליך שהוא מיקרו-כירורגי, כלומר,התוצאות שלו מיידיות.

למעשה, ניתן לספר את השיער ולקצר אותו, והוא נשאר על הראש מספר שנים, עם נפילה של 10-15% בשנה. לדוגמא, מי שהושתלו לו כ-1,000 שיערות, יעבור עוד השתלה של כ-100-150 שיערות, כדי לשמר את סמיכות השיער. התהליך נעשה בהרדמה מקומית קלה, ולאחריה ניתן להשתיל עד 1000 שיערות (שעתיים של עבודה) בכל פגישה.

אחרי ההשתלה ניתן להתנהל כרגיל: אין דימום, אין נפיחות, אין תחבושות – ואין מגבלות שמצריכות זמן התאוששות כלשהו.

המחט למעשה, חודרת ללולאה, תופסת אותה וכאשר לוחצים היא בקצה של המחט. ככה משתילים בקצב של 100 שיערות ב10 דקות. לאחר מקבלים אנטיביוטיקה בצורה של נוזל אותה מורחים על נקודות השערה שהושתלה. השתלת שיער סינתטי נעשית למעשה, שיערה אחר שיערה, לכן הטיפול לוקח קצת יותר זמן מהשתלות רגילות. לאחר הטיפול צריך להגיע לביקורת אחרי שבועיים ולאחר מכן אחרי חודש ולקבל הוראות לגבי אופן שטיפת השיער ואופן החפיפה שלו. מי שעובר את הטיפול רואה את התוצאה מיד לאחר הטיפול, והוא לא צריך לחכות מספר חודשים שהשיער יצמח.

שאלות נפוצות

מי מתאים לעבור את הטיפול?

טיפול השתלת שיער ביו-סינטתי הינו הליך קליל שמתאים לגברים ונשים בעלי כל סוגי השיער ובכל גיל. הטיפול עומד בכל דרישות מכון התקנים הבינלאומי למכשור רפואי ויכול להתבצע על כל אדם שלא מתעסק במקצועות שמערבים מכות בראש, כמו כדורגל.

הטיפול מתאים במיוחד למקרים בהם אין מספיק שיער, כאשר האזור התורם דליל מדי. כמו כן, הטיפול מתאים גם למאוכזבי השתלות קודמות ואנשים שחוששים מניתוחים ומצלקות.

כמה זמן לוקח לשיער להתייצב?

בדרך כלל, סוף הליך ההשתלה מגיע לאחר 20-30 ימים ומנקודה זו ואילך נשאר קבוע לתקופת זמן ארוכה.

כיצד מטפלים בשיער ביו סינתטי?

מבחינת הטיפול, שיער סינתטי וטבעי הם היינו הך. הטיפול בשיער נעשה באמצעות מוצרי שיער ביוסינתטי ויש להיזהר אך ורק ממוצעי צביעה אגרסיביים, שברוב המקרים אינם נחוצים מכיוון שהשיער אינו מאבד מצבעו.

לכמה זמן ישרוד השיער במצב אסתטי?

מבחינת הטיפול, שיער סינתטי וטבעי הם היינו הך. הטיפול בשיער נעשה באמצעות מוצרי שיער ביוסינתטי ויש להיזהר אך ורק ממוצעי צביעה אגרסיביים, שברוב המקרים אינם נחוצים מכיוון שהשיער אינו מאבד מצבעו.

כמות הזמן תלויה באיכות הטיפול שמעניק הלקוח לשיער שלו. לפי הספרות המדעית, אובדן השיער מתרחש בקצב של כ-10% כל שנה והשיער עצמו נשאר אסתטי לכ7-8 שנים בממוצע.

האם ניתן להשתיל שיער ארוך לנשים?

כן. יש כמה סוגי אורכים וצורות של שיער ביו-סינתטי: גלי, ישר, מתולתל ואפרו בגדלים של 15, 30 ו45 ס”מ.