טיפול באקנה

סובלים מאקנה ואף טיפול לא עוזר? טיפול משולב בעזרת מכשיר הפלקסר הייחודי וגלי רדיו במרכז הרפואי לבריאות העור הוא הפתרון בשבילכם!

מה הוא אקנה?

העור שלנו מורכב ממספר רבדים, ביניהם זקיקי שיער, בלוטות חלב ועוד. אקנה מתרחש כאשר ישנה הפרשה של שומנים ותאי עור מתים מבלוטות החלב. תאי העור המתים גורמים לסתימת זקיקי השיער, שתפקידם לשמש כפתח יציאה להפרשות. כתוצאה מהסתימה מתחיל החיידק P.ACNE להתרבות ונוצרת תגובה דלקתית בזקיק השערה – הפצע הופך אדום, נפוח וכואב. פצעי הבגרות יכולים להופיע גם בצוואר, בחזה, בגב ובכתפיים, בעיקר בגיל ההתבגרות ואילך, אך קיימים מקרים לא מעטים שהפצעים מופיעים גם בגילאי 30 ולעיתים רחוקות גם בגיל 50-60.

מה גורם לאקנה?

לא ברורה הסיבה המדויקת מדוע אנשים מסוימים סובלים מאקנה, המוכר גם בשם פצעי בגרות, ואילו אחרים אינם סובלים. אף על פי כן, ישנם מספר גורמים הידועים כמגבירים את הסיכוי לאקנה:

  • פעילות הורמונלית הגורמת להפרשת יתר של בלוטות החלב
  • מתח נפשי הגורם כנראה לשינוי הורמונלי
  • למרות הדעה הרווחת, סוגי אוכל שונים כמו מאכלים שומנים ומתוקים אינם גורמים לפצעי בגרות. אולם למי שאוכל שוקולד ומופיעים אצלו פצעי בגרות – מוטב שימנע מלאכול שוקולד
  • שימוש בתרופות כגון סטרואידים

איך עובד טיפול באקנה במרכז הרפואי לבריאות העור?

הטיפול באקנה פעיל הוא טיפול משולב בעזרת שני מכשירים הנמצאים במרכז הרפואי לבריאות העור – מכשיר ה-PLEXR, שעובד על אנרגיית פלזמה, ומכשיר ה-ENDIMED, שעובד על גלי רדיו.

מכשיר ה-Plexr עובד על אנרגיית פלזמה, וזו עובדת בטכניקת אידוי. המכשיר מאדה את העור ואת הפצעונים לאחר מריחת קרם אלחוש. ד"ר גילוני עובר בסבלנות על כל אחד מהפצעים עם המכשיר, במשך כחמש עשרה דקות. כדאי לזכור שיש לבצע טיפול בעזרת מכשיר הפלקסר רק על ידי רופא שעבר הסמכה לשימוש במכשיר, משום ששימוש לא נכון במכשיר עלול לגרום נזק.

הטיפול במכשיר האנדימד, שעובד על גלי רדיו, גורם לאפקט חימום הגורם לשגשוג קולגן באזור המטופל, וכך לשיפור מרקם העור. כמובן שגם בטרם השימוש במכשיר זה, יימרח קרם מאלחש באזור המטופל.

הטיפולים נעשים בהפרש של חודש זה מזה, ובהתאם לכמות הפצעונים ומצבם, יחליט ד"ר גילוני על מספר הטיפולים הנדרשים בסדרה, ועל השימוש במכשיר המתאים בכל אחד מהטיפולים. 

גישות טיפוליות אחרות

  • טיפול באקנה חיצוני באנטיביוטיקה כגון מריחת משחה אנטיביוטית- גורמת לתוצאה זמנית ולא משביעת רצון
  • טיפול בפצעי בגרות באמצעות אנטיביוטיקה- גורם לפעילות טובה יותר מאשר משחה, אך מוגבל בזמן
  • טיפול הורמונלי באקנה באמצעות כדורים המכילים אסטרוגן ונוגדי טסטוסטרון- נמצאו כבעלי השפעה חיובית
  • טיפול באקנה במשחות – חומר ריטונאידי ממשפחת ויטמין A הגורם להשפעה בינונית
  • טיפול בפצעי בגרות באמצעות כדורי רואקוטן – תכשיר מצויין הנקרא "איזוטרטינואין" עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. הטיפול מחייב מעקב אצל רופא עור ונדרשת בדיקת דם לביצוע מדי שבועיים. חל איסור מוחלט לנשים בזמן הריון ליטול את הכדורים, שגורמים לתופעת יובש בריריות.

צרו קשר עם המרפאה בטלפון 03-5223092 או השאירו פרטים מטה

דילוג לתוכן