העלמת סימני מתיחה - ד"ר גילוני
יאיר גילוני
יאיר גילוני

סימני מתיחה – גם אצל גברים?

סימני מתיחה הם קרע של העור שלא יכול לעמוד במתיחה של הגוף. העור נמתח במהירות כזו שהאלסטיות שלו לא מצליחה להדביק את המתח ולכן נוצרים קרעים שלך העור.

במסגרת ניסיוני כמי שמבצע טיפולים שמטרתם העלמת סימני מתיחה, גם גברים וגם נשים כאחד, סובלים מסימני מתיחה. התופעה שכיחה יותר בקרב נשים, במיוחד לאחר הריונות, אך לא רק: גם גברים סובלים מבעיה זו. נשים שלא עברו הריונות מעולם וגם גברים ונשים שעברו דיאטות או סובלים מבעיות הורמונליות, עלולים להבחין בסימני מתיחה על גופם.

צפו: ד"ר גילוני מסביר בערוץ 2 על הטיפול

כשהעור נקרע, ניתן לראות מעין פסים אדומים באזורים שונים: בבטן, בחזה, בישבן, בירכיים, בישבן וכו'. בהמשך הדרך, הסימנים האדומים הופכים להיות סגלגלים ולאחר מכן לבנים. כאשר הסימנים בצבע לבן הם יגיבו לטיפול, אבל לא כמו סימנים אדומים ו'טריים' יותר.

ישנם מספר טיפולים להעלמת סימני מתיחה שנוסו עד היום ללא הצלחה, דוגמת לייזר, שלא הוכיח את עצמו ובחלק מהמקרים גרם לכתמים שחורים בגוף. טיפול אחר שנוסה ללא הצלחה הוא דרמה רולר.

אז מה הטיפול היעיל ביותר בסימני המתיחה?

העלמת סימני מתיחה - ד"ר גילוני

הטיפול בסימני מתיחה שנחשב ליעיל ביותר הוא טיפול בהזרקת פחמן דו חמצני, Co2. הפחמן הדו חמצני הוא חלק מתוכנו וקיים בגופנו. אנו פולטים אותו בכל נשיפה. כשאנחנו מחדירים Co2 לגוף באמצעות מחט קטנה מספר פעמים לאזור המאופיין בסימני מתיחה, רואים נפיחות קטנה באזור ההזרקה. הגוף מסלק את הפחמן הדו חמצני באמצעות הזרמת דם לאזור, המותירה בו חמצן החיוני לעור.

על טיפול העלמת סימני מתיחה יש לחזור כ-10 פעמים, אחת לשבוע או פעמיים בשבוע, ותוצאותיו מעניקות לנשים (וגם לגברים!) מראה טוב יותר והגברת תחושת הביטחון העצמי.

דילוג לתוכן