יאיר גילוני
יאיר גילוני

בקהאם מבזבזת כסף על קרם נגד סימני מתיחה – זה באמת יעזור לה?

אחד התסכולים הגדולים של נשים ברחבי העולם, הוא סימני המתיחה אשר מופיעים לאחר ההריון, בעקבות מתיחה מהירה של העור. סימנים אלו נגרמים כתוצאה מקרעים ברקמת העור, כאשר הגוף גדל תחתיו במהירות קיצונית מכדי שיתאים עצמו למבנה החדש.

בשבועות האחרונים, מאז לידתה האחרונה של ויקטוריה בקהאם, המדיה מוצפת בדיונים ופרסומים על עורה המושלם של הפוס ספייס לשעבר ועל הדרכים בהן היא נפטרת מסימני המתיחה לאחר ארבע לידות.

קרמים באלפי שקלים

בזמן ששאר העולם נאבק בשכר הדירה, המיסים וההוצאות השוטפות בכדי לסגור את החודש, דקות לאחר הלידה, כבר הזמינה בקהאם אספקה של 50 בקבוקי קרם נגד סימני מתיחה של חברת Radial, בשווי 4,764$.

הבעיה מתחילה כאשר נשים מתפתות אחר הכתבות הללו ומזמינות קרמים מסוגים שונים ומרוקנות את הארנק, על מוצרים שלעולם לא יתנו את התוצאה ההדרושה, והסיבה לכך היא פשוטה: אין שום קרם היכול לשנות סימני מתיחה, היות והקרעים של רקמת העור אינם יכולים להשתנות על ידי קרמים. קרמים אינם חודרים לעור ואינם מסוגלים לגרום לגוף לייצר רקמת חיבור חדשה.

הפתרון האמיתי היחיד

הפתרון היחיד אשר ישנו לטיפול אמיתי בסימני מתיחה, הוא טיפול באמצעות פחמן דו חמצני (Carboxytherapy), אשר גורם לגוף לייצר רקמות חיבור באופן אקטיבי.

שיטת הטיפול בקרבוקסיטראפיה, היא שיטה לא ניתוחים ובמהלכה מוזרק אל תוך העור פחמן דו חמצני. ההזרקה נעשית באמצעות מחט סטרילית דקה ביותר (דומה לזו המשמשת להזרקת אינסולין).

ההשפעה של הפחמן הדו חמצני על האזור הפגוע הינה מהירה, והציוד מאפשר שליטה על ובקרה מלאה על כמות ומהירות זרימת הפחמן בדו חמצני אל תוך העור.

פעולה זו איננה מכאיבה ויש שיחושו עקצוצים קלים באזור המטופל, אשר נעלמים תוך שניות. תיתכן תחושה חמימה יותר באזורים אלו למשך 10-20 הדקות שלאחר הטיפול, בעקבות הולכת דם גבוהה יותר באזור.

כיצד הטיפול עובד?

במהלך הטיפול, מוזרק פחמן דו חמצני בצורת גז אל תוך העור ומבצע מספר פעולות:

1.      הפחמן הדו חמצני הורג תאי שומן על ידי ניתוקם מן הרקמות.

2.      כלי הדם באיזו מתרחבים ומביאים עמם פרץ של חמצן וחומרים מזינים אל האזור המטופל. פעולה זו גם מונעת הצטברות נוזלים בין תאי השומן.

3.      אלסטיות העור משתפרת ומעודדת את התחדשות שכבת הדרמיס של העור, שבה נמצאים סימני מתיחה, צלקות וקמטים.

הטיפול יעיל ביותר לסימני מתיחה "חדשים" ואלו יעלמו מהר, אך הוא אפקטיבי גם לסימני מתיחה "ותיקים". בדרך כלל הטיפול כולל כ-10 מפגשים, פעם-פעמיים בשבוע, במידה וישנו צורך, ממשיכים לסדרת טיפולים נוספת.

דילוג לתוכן