יאיר גילוני
יאיר גילוני

פטרת ציפורנים: שאלות ותשובות

פטרת הציפורניים היא תופעה נפוצה ביותר, אשר פוגעת באנשים רבים, אך דרכי הטיפול בה הן לרוב מוטעות ולא יעילות.
לצורך כך, אספתי עבורכם מידע חשוב אודות המחלה והפתרון היעיל לפתרונה.

מהי פטרת בציפורניים וכיצד נדבקים בה?

פטרת הציפורניים זו מחלה הנגרמת על ידי פיטריות, אשר מועברות אלינו בדרך כלל ממשטחים מזוהמים או ממים עומדים שאנו דורכים בהם ללא נעליים, כגון: בריכות שחייה, ג'קוזי, מקלחות משותפות ועוד. היות ואנחנו רוב היום הולכים בנעליים סגורות, המקום הופך להיות חם, חשוך ומזיע ונותן קרקע טובה לפטריות בכדי להתפתח.

באיזה שלב יש לפנות לקבלת טיפול בפטרת הציפורניים?

מרגע שנדבקנו – יש לטפל. הפטרייה איננה נעלמת מעצה ויהי מה.

ד"ר יאיר גילוני - פטרת ציפורניים
שלבי המחלה

כאשר אנחנו לא מטפלים בה, הפטרייה גדלה ודוחפת החוצה את הציפורן, אשר בהמשך מתעוותת ומקבלת צורה שונה והמקום מאדים. כמובן שכל זאת עשוי לעתים להיות מלווה בכאב ותחושות לא נעימות. בנוסף, ישנם מקרים בהם המקום אף הופך להיות דלקתי ומדביק את שאר האצבעות ברגל.

אחת תופעות הלוואי הנפוצות של הפטרת, היא הריח הרע העולה ממנה, אשר איננו עובר גם לאחר מקלחת ולעיתים אף ניתן להריחו על ידי כל הנמצאים בחדר. על כן יש צורך לטפל כמה שיותר מוקדם – כך גם תוצאות הטיפול יהיו יעילות וטובות יותר.

מדוע הטיפול התרופתי איננו יעיל?

פטרת הציפורניים עשויה להגרם כתוצאה מסוגים שונים של פטריות ולעיתים אף בו זמנית. לכן, כאשר מטופלים בכדורים למיניהם, הטיפול עשוי שלא להועיל כלל או לחלופין – להועיל כל עוד נוטלים כדורים, כך שהפטריה תחזור ברגע שמפסיקים את נטילתם.

כמו כן, טיפול באמצעות משחות, איננו יעיל מהסיבה הפשוטה שהמשחה איננה מסוגלת לחדור את הציפורן ולהגיע לפיטריה שמתחתיה.

כיצד ניתן לזהות הידבקות בפטרת הציפורניים?

הפטרת בד"כ גורמת לציפורן להיות עבה ומתחתיה נצבר חומר לבן חום או שחור. הפטרת בד"כ תופסת בד"כ את הרגליים ואת הבהונות ואז עובר לאחרות.

כיצד ניתן להמנע מהדבקות?

פשוט המנעו מהליכה יחפה במקומות ציבוריים, ובמקלחות משותפות אשר ניקיונן איננו ודאי. הקפידו תמיד לנעול נעליים או לפחות כפכפים, בכדי למנוע מגע ישיר בין הרצפה או המשטח המזוהם, לבין הרגליים.

כיצד ניתן לטפל בפטרת הציפורניים?

הטיפול הטוב ביותר הקיים כיום בעולם, הוא באמצעות מכשיר הלייזר של Fotona (Nd:YAG), היות והוא מאפשר חדירה מבעד לציפורן ומחסל בקלות את הפיטרייה הנמצאת בעומק. הטיפול הינו חסר כאב, וישנה רק תחושה קלה של חום באזור.

בכדי להשלים טיפול ישנו צורך ב-4 עד 5 מפגשים (פעם בשבוע), כאשר את תוצאות הטיפול רואים רק חודשיים לאחר הטיפול – כאשר הציפורן גדלה והחלק שתחתיו היתה הפטריה כבר עבר.

אחוז ההצלחה בטיפול בפטרת על ידי לייזר, הוא 87% – גבוה מאוד ביחס לטיפולים האחרים.

למידע נוסף על הטיפול בפטרת ציפורניים באמצעות לייזר – לחצו כאן

דילוג לתוכן